Z aplikacji mObywatel korzysta już 3 miliony Polaków

Już ponad 3 miliony Polaków korzysta z aplikacji mObywatel, czyli cyfrowego portfela na dokumenty. Wkrótce trafi do niej Unijny Certyfikat COVID. 3 152 412 – dokładnie tylu Polaków w swoich telefonach zainstalowało mObywatela. Program to cyfrowy portfel na dokumenty – dzięki niemu w kilka kliknięć można mieć szybki dostęp do swoich najważniejszych dokumentów, w tym ... Artykuł Z aplikacji mObywatel korzysta już 3 miliony Polaków pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Z aplikacji mObywatel korzysta już 3 miliony Polaków

Już ponad 3 miliony Polaków korzysta z aplikacji mObywatel, czyli cyfrowego portfela na dokumenty. Wkrótce trafi do niej Unijny Certyfikat COVID.

3 152 412 – dokładnie tylu Polaków w swoich telefonach zainstalowało mObywatela. Program to cyfrowy portfel na dokumenty – dzięki niemu w kilka kliknięć można mieć szybki dostęp do swoich najważniejszych dokumentów, w tym danych i zdjęcia z dowodu osobistego. Aplikacja jest bezpłatna i przydaje się w wielu życiowych sytuacjach. Przygotowuje ją zespół NASK.

Dane zapisane w telefonie są zaszyfrowane i podpisane certyfikatem. Certyfikat potwierdza również autentyczność danych. Wasze dane są bezpieczne nawet po zgubieniu telefonu— chroni je nie tylko zaszyfrowany zapis, ale też zabezpieczenie blokadą telefonu oraz hasło, które wybrane przy aktywacji aplikacji.

A gdzie i w jakich sytuacjach możecie korzystać z mObywatela?

  • W hotelach – podczas zameldowania,
  • W pociągach – podczas kontroli biletów,
  • W wypożyczalniach sprzętu sportowego,
  • Na poczcie, gdy chcecie odebrać list polecony lub paczkę,
  • ale także np. podczas wyborów, przy zakładaniu kart lojalnościowych, w sklepach, czy w przychodniach.

WAŻNE! Prawo do posługiwania się mObywatelem i okazywania za jego pomocą dokumentów i danych daje ustawa o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

Pamiętaj! mObywatel nie zastępuje okazania dowodu osobistego lub paszportu na lotniskach, u notariusza, w bankach, czy podczas rejestracji karty SIM. Z mObywatela nie skorzystacie też, jeśli Wasz dowód osobisty jest nieważny.

Źródło: Wydział Promocji Polityki Cyfrowej, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Artykuł Z aplikacji mObywatel korzysta już 3 miliony Polaków pochodzi z serwisu PRNews.pl.