Chińscy i europejscy uczeni dyskutują o problemach praw człowieka
Ponad 60 urzędników i naukowców zajmujących się prawami człowieka z Chin oraz krajów europejskich, w tym Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Francji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii i… Artykuł Chińscy i europejscy uczeni dyskutują o problemach praw człowieka pochodzi z serwisu Agencja Informacyjna.
Ponad 60 urzędników i naukowców zajmujących się prawami człowieka z Chin oraz krajów europejskich, w tym Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Francji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Czech, zgromadziło się we wtorek w Berlinie na seminarium poświęconym ochronie „nowych i pojawiających się praw.”
Seminarium poruszyło kluczowe tematy, takie jak prawa społeczne, nierówności ekonomiczne, związku technologii cyfrowej i praw człowieka, a także ochrona praw człowieka w kontekście zmian klimatycznych. Ma Huaide, wiceprezes Chińskiego Towarzystwa Badań nad Prawami Człowieka i prezes Chińskiego Uniwersytetu Nauk Politycznych i Prawa, stwierdził, że ochrona pojawiających się praw stała się nowym wyzwaniem w rozwoju globalnych praw człowieka.
Ma podkreślił wysiłki Chin w zakresie ochrony bezpieczeństwa i prywatności obywateli w sieci oraz promowania ochrony środowiska i zielonego rozwoju. Wezwał również do globalnej współpracy w przyjęciu podejścia „człowieczeństwo przede wszystkim,” promowania prawdziwego multilateralizmu w celu uniknięcia nierówności w globalnym zarządzaniu nowymi prawami oraz do budowania konsensusu poprzez otwartość i uczciwość.
Helga Zepp-LaRouche, założycielka i przewodnicząca niemieckiego think tanku Schiller Institute, pochwaliła wizję Chin dotyczącą wspólnej przyszłości ludzkości oraz inicjatywy takie jak Globalna Inicjatywa na Rzecz Rozwoju, Globalna Inicjatywa na Rzecz Bezpieczeństwa i Globalna Inicjatywa na Rzecz Cywilizacji, które wykraczają poza wąskie interesy geopolityczne, aby sprostać współczesnym potrzebom w zakresie praw człowieka.
Jure Zovko, prezes Międzynarodowej Akademii Filozofii Nauk, podkreślił znaczenie dialogu między cywilizacjami, wzywając do wzajemnego uczenia się w celu ochrony ludzi i ich warunków życia, jednocześnie łagodząc ryzyka związane z globalizacją.
Jiang Jianxiang, dyrektor Centrum Praw Człowieka Uniwersytetu Central South, powiedział, że różnorodność koncepcji pojawiających się praw i ich ochrony odzwierciedla różnorodność kulturową społeczności międzynarodowej. Zaznaczył również potencjał nowych wniosków wynikających z głębszej współpracy i wymiany między chińskimi i europejskimi instytucjami oraz naukowcami zajmującymi się prawami człowieka.
Seminarium, po raz pierwszy zorganizowane w 2015 roku, jest zinstytucjonalizowaną platformą do dogłębnej wymiany i współpracy w zakresie praw człowieka między Chinami a Europą.
Tegoroczne seminarium zostało współorganizowane przez Chińskie Towarzystwo Badań nad Prawami Człowieka oraz Centrum Praw Człowieka Uniwersytetu Central South, zorganizowane przez Niemiecką i Chińską Fundację Kultury, przy współpracy Uniwersytetu w Münster oraz Międzynarodowej Akademii Filozofii Nauk.
AI World / ESG, Chiny, Niemcy /MSN, źródło: News.cn / 28.10.2024
Artykuł Chińscy i europejscy uczeni dyskutują o problemach praw człowieka pochodzi z serwisu Agencja Informacyjna.