Co czeka kredytobiorców?

Rada Polityki Pieniężnej znalazła się ostatnio na ustach wielu osób w Polsce. Wszystko za sprawą dwukrotnej podwyżki stóp procentowych (łącznie z 0 do 1,25%). Był to pierwszy tego typu ruch RPP od niemal dekady. W związku z podwyżkami stóp procentowych wielu Polaków zaczęło się zastanawiać czy w kolejnych miesiącach będą one nadal wzrastać. I jeśli tak, to czy z czasem dogonią inflację, która dziś wynosi oficjalnie niemal 7%? Ten wątek dotyczy tak naprawdę niemal wszystkich: spłacających kredyty, osób trzymających oszczędności w bankach, a także tych, którzy inwestują na rynku akcji czy obligacji. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tej kwestii i przeanalizować czego możemy się spodziewać w kolejnych miesiącach.

Co czeka kredytobiorców?

Rada Polityki Pieniężnej znalazła się ostatnio na ustach wielu osób w Polsce. Wszystko za sprawą dwukrotnej podwyżki stóp procentowych (łącznie z 0 do 1,25%). Był to pierwszy tego typu ruch RPP od niemal dekady.

W związku z podwyżkami stóp procentowych wielu Polaków zaczęło się zastanawiać czy w kolejnych miesiącach będą one nadal wzrastać. I jeśli tak, to czy z czasem dogonią inflację, która dziś wynosi oficjalnie niemal 7%? Ten wątek dotyczy tak naprawdę niemal wszystkich: spłacających kredyty, osób trzymających oszczędności w bankach, a także tych, którzy inwestują na rynku akcji czy obligacji. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tej kwestii i przeanalizować czego możemy się spodziewać w kolejnych miesiącach.