Fundusze zagraniczne w ofercie mBanku

mBank wprowadza do swojej oferty zagraniczne fundusze inwestycyjne trzech globalnych firm zarządzających aktywami – AllianceBernstein, Fidelity oraz Schroders. Fundusze wyróżniają się konkurencyjnymi opłatami za zarządzanie i najniższym na rynku progiem wejścia, a klientom detalicznym mBanku umożliwią dywersyfikację ich portfeli inwestycyjnych. fot. mBank Do tej pory w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych (SFI) klienci mBanku mogli korzystać wyłącznie ... Artykuł Fundusze zagraniczne w ofercie mBanku pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Fundusze zagraniczne w ofercie mBanku

mBank wprowadza do swojej oferty zagraniczne fundusze inwestycyjne trzech globalnych firm zarządzających aktywami – AllianceBernstein, Fidelity oraz Schroders. Fundusze wyróżniają się konkurencyjnymi opłatami za zarządzanie i najniższym na rynku progiem wejścia, a klientom detalicznym mBanku umożliwią dywersyfikację ich portfeli inwestycyjnych.

fot. mBank

Do tej pory w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych (SFI) klienci mBanku mogli korzystać wyłącznie z funduszy krajowych TFI. Od teraz inwestorzy mogą rozszerzyć swój portfel o fundusze zagraniczne, które umożliwiają bezpośrednią ekspozycję na inne rynki, sektory oraz całkiem nowe klasy aktywów.Do oferty zostało wprowadzonych 46 funduszy zarejestrowanych w Luksemburgu, z czego ponad połowę (24) stanowią te akcyjne. W portfolio znajduje się ponadto 17 funduszy obligacji, 3 mieszane oraz 2 alternatywne.

Fundusze luksemburskie mają średnio niższe opłaty za zarządzanie (maksymalnie 1,8% dla tych wdrażanych w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych) niż fundusze krajowych TFI (nawet do 2,5%). Ich innym atutem jest to, że są zarządzane przez firmy z długoletnią historią, z aktywami wielokrotnie większymi niż polski rynek kapitałowy oraz to, że zapewniają międzynarodową dywersyfikację. AllianceBernstein nie oferuje swoich funduszy żadnej innej instytucji w Polsce, a do tej pory ich oferta była skierowana wyłącznie do klientów bankowości prywatnej mBanku.

Ponadto inwestorzy mogą wybierać spośród funduszy Fidelity i Schroders. Klienci mBanku mogą korzystać z nowej oferty na bardzo atrakcyjnych warunkach, nabywając fundusze już od 1 tys. zł – jest to istotnie mniej niż standardowe minima wskazane w prospektach funduszy, które niejednokrotnie wynoszą nawet 2,5 tys. euro. Ponadto kolejne wpłaty do funduszy wynoszą tylko 500 zł. Tym samym mBank oferuje swoim klientom najniższy próg wejścia dla funduszy zagranicznych. Co istotne w obecnej sytuacji pandemicznej, mBank jako jedyny dystrybutor w Polsce, pozwala nabywać te fundusze w 100% zdalnie w sposób cyfrowy, bez opłat za kupna i odkupienia.

– Chcemy, aby inwestycje w fundusze były jak najbardziej dostępne dla naszych klientów, tym bardziej, że w obliczu niskich stóp procentowych i relatywnie wysokiej inflacji, klienci szukają alternatywy dla tradycyjnych lokat. Nasza nowa oferta daje klientom mBanku jeszcze większe możliwości inwestycyjne, których podstawą będą wysokiej jakości produkty czołowych światowych firm zarządzających aktywami. W niedalekiej przyszłości szykujemy kolejne nowości, które wesprą naszych klientów i przybliżą im świat inwestycji – mówi Kamil Figlarek, manager w departamencie inwestycji mBanku.

Supermarket Funduszy Inwestycyjnych jest pierwszą w Polsce platformą internetową pozwalającą na bezprowizyjny zakup funduszy. Uzupełnieniem oferty SFI będą propozycje własnego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych mBanku, które będzie prowadzone przez spółkę powołaną do życia w grudniu ub. roku.

Źródło: mBank

Artykuł Fundusze zagraniczne w ofercie mBanku pochodzi z serwisu PRNews.pl.