TOP15 - Ranking Polskich Spółek
W ostatnich miesiącach kilkukrotnie podkreślaliśmy, że polska giełda wygląda stosunkowo atrakcyjnie na tle innych krajów. Nasze pozytywne podejście do GPW nie wynika jednak wyłącznie z atrakcyjnych wycen samych spółek (głównie małych i średnich). Argumentów przemawiających za inwestycją jest znacznie więcej. Najważniejszym z nich są silnie negatywne realne stopy procentowe. W chwili obecnej oficjalna inflacja jest już w okolicach 5%, a Rada Polityki Pieniężnej uparcie utrzymuje stopy procentowe w pobliżu zera. Oznacza to, że trzymając środki na lokacie tracimy ok. 5% rocznie. Z tego powodu Polacy wyciągają pieniądze z banków i szukają możliwości inwestycyjnych. Ten proces trwa już jakiś czas i będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach. Dokąd popłynie kapitał? Spora część z pewnością trafi na rynek nieruchomości. Najostrożniejsi zainwestują w obligacje, co w długim terminie przyniesie im stratę. Trzecim rozwiązaniem są akcje, także te notowane na GPW. Dostrzegamy sporą grupę perspektywicznych spółek. Wiele z nich płaci dziś dywidendę rzędu 5, 7 czy 10%! To przecież więcej niż realna rentowność z wynajmowania mieszkań. Ten fakt z czasem dotrze do świadomości setek tysięcy Polaków i na GPW pojawi się dużo większy kapitał niż do tej pory. Z naszej strony konkretne działania dotyczące GPW pojawiły się na początku bieżącego roku. Wtedy też (dokładnie 2 lutego) abonenci Kopiowania Ruchów Tradera otrzymali raport z listą 15 spółek, które naszym zdaniem mają świetne perspektywy. Kolejność nie była przypadkowa - zaczęliśmy od tych z którymi wiążemy największe nadzieje. Wspomniany raport publikujemy dziś w okrojonej formie. Poniżej znajdziecie obszerne wprowadzenie zawierające argumenty za inwestowaniem na GPW, jak również początek rankingu, czyli 3 najciekawsze naszym zdaniem spółki. Uwaga: Raport został wysłany 2 lutego, a więc wykresy spółek nie są aktualne.
W ostatnich miesiącach kilkukrotnie podkreślaliśmy, że polska giełda wygląda stosunkowo atrakcyjnie na tle innych krajów. Nasze pozytywne podejście do GPW nie wynika jednak wyłącznie z atrakcyjnych wycen samych spółek (głównie małych i średnich). Argumentów przemawiających za inwestycją jest znacznie więcej.
Najważniejszym z nich są silnie negatywne realne stopy procentowe. W chwili obecnej oficjalna inflacja jest już w okolicach 5%, a Rada Polityki Pieniężnej uparcie utrzymuje stopy procentowe w pobliżu zera. Oznacza to, że trzymając środki na lokacie tracimy ok. 5% rocznie. Z tego powodu Polacy wyciągają pieniądze z banków i szukają możliwości inwestycyjnych. Ten proces trwa już jakiś czas i będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach. Dokąd popłynie kapitał? Spora część z pewnością trafi na rynek nieruchomości. Najostrożniejsi zainwestują w obligacje, co w długim terminie przyniesie im stratę. Trzecim rozwiązaniem są akcje, także te notowane na GPW. Dostrzegamy sporą grupę perspektywicznych spółek. Wiele z nich płaci dziś dywidendę rzędu 5, 7 czy 10%! To przecież więcej niż realna rentowność z wynajmowania mieszkań. Ten fakt z czasem dotrze do świadomości setek tysięcy Polaków i na GPW pojawi się dużo większy kapitał niż do tej pory.
Z naszej strony konkretne działania dotyczące GPW pojawiły się na początku bieżącego roku. Wtedy też (dokładnie 2 lutego) abonenci Kopiowania Ruchów Tradera otrzymali raport z listą 15 spółek, które naszym zdaniem mają świetne perspektywy. Kolejność nie była przypadkowa - zaczęliśmy od tych z którymi wiążemy największe nadzieje.
Wspomniany raport publikujemy dziś w okrojonej formie. Poniżej znajdziecie obszerne wprowadzenie zawierające argumenty za inwestowaniem na GPW, jak również początek rankingu, czyli 3 najciekawsze naszym zdaniem spółki.
Uwaga: Raport został wysłany 2 lutego, a więc wykresy spółek nie są aktualne.