ERGO Hestia i genius loci mieszkania Szymborskiej

ERGO Hestia rozpoczyna nowy projekt z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach mecenatu artystycznego będzie wspierać program rezydencji Fundacji Wisławy Szymborskiej. Jego uczestnicy – pisarze, poeci, tłumacze, redaktorzy i naukowcy – otrzymają pobyt w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej oraz stypendium. fot. Tupungato / Shutterstock Rezydencje artystyczne są elementem szerszej współpracy ERGO Hestii i Fundacji Wisławy Szymborskiej. ... Artykuł ERGO Hestia i genius loci mieszkania Szymborskiej pochodzi z serwisu PRNews.pl.

ERGO Hestia i genius loci mieszkania Szymborskiej

ERGO Hestia rozpoczyna nowy projekt z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach mecenatu artystycznego będzie wspierać program rezydencji Fundacji Wisławy Szymborskiej. Jego uczestnicy – pisarze, poeci, tłumacze, redaktorzy i naukowcy – otrzymają pobyt w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej oraz stypendium.

fot. Tupungato / Shutterstock

Rezydencje artystyczne są elementem szerszej współpracy ERGO Hestii i Fundacji Wisławy Szymborskiej. Instytucje organizują już wspólnie konkurs Literacka Podróż Hestii. Ubezpieczyciel jest również partnerem strategicznym Nagrody im. Wisławy Szymborskiej w 2021 r.

„Łączenie pracy zawodowej, twórczej oraz życia rodzinnego – z czym na co dzień zmagają się artyści i naukowcy – to zadanie trudne, a w czasie pandemii wręcz karkołomne. Wiele osób podejmując się tego zadania na koniec dnia musi wybierać między zajęciami zarobkowymi a aspiracjami artystycznymi, ze stratą dla tych drugich. Wspierając program rezydencji chcemy zapewnić artystom, dziennikarzom i naukowcom lepsze warunki pracy i tym samym przyczynić się do rozwoju szeroko pojętej kultury – mówi Katarzyna Szulc, dyrektor Biura Komunikacji ERGO Hestii, dzięki której wsparciu rezydencji otrzymają nie tylko możliwość zamieszkania w Krakowie, ale również stypendia.

Program rezydencji organizuje Fundacja Wisławy Szymborskiej, która zarządza mieszkaniem noblistki. Wybrani przez fundację twórcy będą mogli mieszkać w nim przez miesiąc korzystając dodatkowo ze stypendium. Otrzymają także dostęp do Archiwum Wisławy Szymborskiej w Bibliotece Jagiellońskiej i możliwość organizacji spotkania autorskiego. By skorzystać z rezydencji należy opisać projekt, jaki chce się zrealizować i zaaplikować przez stronę www.mieszkanieszymborskiej.pl do 19 kwietnia br.

„Rezydencje literackie są popularne zwłaszcza w Europie Zachodniej i USA. Chodzi w nich o to, by zapewnić pisarzom, tłumaczom lub naukowcom warunki do pracy: albo w miastach, połączone zwykle z dostępem do miejskich bibliotek czy galerii, albo – wprost przeciwnie – oddalone od miejskiego zgiełku” – tłumaczy Michał Rusinek, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na mieszkanieszymborskiej.pl

Źródło: Ergo Hestia

Artykuł ERGO Hestia i genius loci mieszkania Szymborskiej pochodzi z serwisu PRNews.pl.