PKO BP testuje zbliżeniowego Blika. Zostanie udostępniony klientom przed końcem wakacji

W bankach trwają przygotowania do uruchomienia zbliżeniowego Blika. Zaawansowane prace w tym zakresie prowadzi PKO Bank Polski. Obecnie trwa już pilotaż rozwiązania. fot. Shutterstock Zbliżeniowy Blik zostanie udostępniony wszystkim klientom PKO BP do końca wakacji – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Z rozwiązania będą mogli skorzystać użytkownicy aplikacji IKO posiadający telefony z systemem Android. Nowa ... Artykuł PKO BP testuje zbliżeniowego Blika. Zostanie udostępniony klientom przed końcem wakacji pochodzi z serwisu PRNews.pl.

PKO BP testuje zbliżeniowego Blika. Zostanie udostępniony klientom przed końcem wakacji

W bankach trwają przygotowania do uruchomienia zbliżeniowego Blika. Zaawansowane prace w tym zakresie prowadzi PKO Bank Polski. Obecnie trwa już pilotaż rozwiązania.

fot. Shutterstock

Zbliżeniowy Blik zostanie udostępniony wszystkim klientom PKO BP do końca wakacji – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Z rozwiązania będą mogli skorzystać użytkownicy aplikacji IKO posiadający telefony z systemem Android.

Nowa forma płatności mobilnych ma być wygodniejsza od przepisywania kodów – wystarczy jedynie odblokować smartfon i przyłożyć go do terminala. Płatności dokonuje się bez konieczności podpinania karty, a nawet bez konieczności połączenia z internetem czy siecią komórkową. Użytkownicy Blika będą mogli płacić w ten sposób nie tylko w Polsce, ale także w każdym terminalu zbliżeniowym akceptującym karty Mastercard na świecie.

Ze względów bezpieczeństwa warunkiem koniecznym korzystania z płatności zbliżeniowych Blik jest posiadanie aktywnej blokady urządzenia, czyli zabezpieczenie telefonu kodem, odciskiem palca lub biometrią twarzy.

Prace nad wdrożeniem zbliżeniowego Blika prowadzą też inne banki. Pisaliśmy już na łamach PRNews.pl, że rozwiązanie to anonsowały w regulaminach Bank Millennium i mBank.

Artykuł PKO BP testuje zbliżeniowego Blika. Zostanie udostępniony klientom przed końcem wakacji pochodzi z serwisu PRNews.pl.