Marcin Kiepas, Tickmill: RPP utrzyma w środę dotychczasowy poziom stóp procentowych

– Nastąpił powrót zdecydowanych wzrostów na warszawskiej giełdzie, w tym nowe rekordy na indeksie WIG40. Spadła rentowność polskiego długu, a złoty się wyraźnie umocnił. Polska waluta w parze z euro […]

Marcin Kiepas, Tickmill: RPP utrzyma w środę dotychczasowy poziom stóp procentowych

– Nastąpił powrót zdecydowanych wzrostów na warszawskiej giełdzie, w tym nowe rekordy na indeksie WIG40. Spadła rentowność polskiego długu, a złoty się wyraźnie umocnił. Polska waluta w parze z euro wróciła do poziomu 4,31, natomiast w przypadku dolara ten poziom zszedł poniżej 4 zł – mówi Marcin Kiepas, analityk Tickmill, w cotygodniowym komentarzu dla ISBnews.TV.

Według niego, miniony tydzień na rynkach globalnych upłynął z dobrymi nastrojami. Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na Wyspach Brytyjskich stopy procentowe nie zostały zmienione. Natomiast w przyszłym tygodniu o ewentualnych zmianach w Polsce będzie decydowała Rada Polityki Pieniężnej.

– Żadna zmiana nie powinna nastąpić i RPP utrzyma dotychczasowy poziom stóp procentowych. Rynek jest zgodny również co do tego, że dopiero na marcowym posiedzeniu Rada mogłaby zmienić tę decyzję – dodaje.

Podkreśla, że większość analityków i ekonomistów zgadza się z twierdzeniem, że w Polsce stopy procentowe w 2024 r. zostaną zmienione w ograniczonym stopniu lub w ogóle.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

Źródło