Katarzyna Sekścińska, UW: Polscy młodzi dorośli świadomie nie oszczędzają na emeryturę

– Pozwolę sobie odnieść się do badań, które przeprowadzałam dla Izby Gospodarczej Towarzystwa Emerytalnych, w którym przyglądaliśmy się temu, jak młodzi dorośli podchodzą do tematu emerytury. Okazało się, że jedynie […]

Katarzyna Sekścińska, UW: Polscy młodzi dorośli świadomie nie oszczędzają na emeryturę

– Pozwolę sobie odnieść się do badań, które przeprowadzałam dla Izby Gospodarczej Towarzystwa Emerytalnych, w którym przyglądaliśmy się temu, jak młodzi dorośli podchodzą do tematu emerytury. Okazało się, że jedynie 31% respondentów świadomie odkłada środki finansowe – powiedziała Katarzyna Sekścińska, psycholog biznesu, ekonomista, Uniwersytet Warszawski, w rozmowie z ISBnews.TV.

Według niej, głównie wynika to z faktu, że wielu Polaków korzysta z PPK. Podkreśla natomiast, że wielu badanych zamierza zacząć oszczędzać dopiero, gdy osiągną 34 r. ż. Według badań, co piąta kobieta i co czwarty mężczyzna, wcale nie planuje odkładać pieniędzy na emeryturę.

– Jest to niepokojące i warto wyjaśnić, dlaczego tak to wygląda. Zupełnie psychologicznie, moment przejścia na emeryturę jest momentem, kiedy przybędzie nam lat i już nie będziemy tacy piękni i młodzi, nie chcemy o tym myśleć – dodaje.

Większość kobiet i mężczyzn uważa, że temat oszczędzania na emeryturę jest ważny, ale nie najpilniejszy.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego młodzi dorośli nie oszczędzają na emeryturę, zachęcamy do obejrzenia materiału wideo.

 

Źródło