Nowe rozwiązanie od EuroCert i Signius umożliwia w pełni zdalne nabycie i złożenie podpisu kwalifikowanego

Signius, umożliwiający zdalne podpisywanie dokumentów oraz EuroCert, kwalifikowany dostawca usług zaufania, wprowadzają na rynek rozwiązanie do zdalnego posługiwania się podpisem kwalifikowanym. fot. Shutterstock Rozwiązanie EuroCert i Signius umożliwia w pełni zdalne nabycie i złożenie podpisu kwalifikowanego. Wszystko odbywa się bez konieczności fizycznej weryfikacji tożsamości, kart i czytników, w trakcie jednego procesu online. Certyfikat kwalifikowany wydawany ... Artykuł Nowe rozwiązanie od EuroCert i Signius umożliwia w pełni zdalne nabycie i złożenie podpisu kwalifikowanego pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Nowe rozwiązanie od EuroCert i Signius umożliwia w pełni zdalne nabycie i złożenie podpisu kwalifikowanego

Signius, umożliwiający zdalne podpisywanie dokumentów oraz EuroCert, kwalifikowany dostawca usług zaufania, wprowadzają na rynek rozwiązanie do zdalnego posługiwania się podpisem kwalifikowanym.

fot. Shutterstock

Rozwiązanie EuroCert i Signius umożliwia w pełni zdalne nabycie i złożenie podpisu kwalifikowanego. Wszystko odbywa się bez konieczności fizycznej weryfikacji tożsamości, kart i czytników, w trakcie jednego procesu online. Certyfikat kwalifikowany wydawany jest zdalnie, na podstawie certyfikowanej wideo weryfikacji użytkownika. Rozwiązanie pozwala obniżyć koszty administracyjne, przyspiesza wiele procesów biznesowych, a także wpływa korzystnie na środowisko poprzez ograniczanie druku papierowych dokumentów.

Nowa usługa ma też dodatkowe atuty. Dzięki zgodności z unijnym rozporządzeniem eIDAS, ma pełną moc prawną na terenie całej Unii Europejskiej. Rozwiązanie daje pełny komfort dla użytkownika – podpis można złożyć z dowolnego miejsca na świecie.

Platforma pozwala obecnie na weryfikację tożsamości i korzystanie z interfejsu w trzech językach – polskim, angielskim i niemieckim – i startuje równocześnie na rynku polskim, niemieckim i austriackim.

Jak działa rozwiązanie?

Po jednorazowej weryfikacji tożsamości, złożenie podpisu kwalifikowanego na wielu dokumentach jednocześnie może trwać tylko minutę. Możliwe jest opatrzenie dokumentów podpisem kwalifikowanym przez wiele osób oraz ustalenie kolejności podpisywania. Na platformie dostępny jest zarówno podpis kwalifikowany, jak i podpis zaawansowany – do wyboru w procesie podpisywania.

Źródło: Signius

Artykuł Nowe rozwiązanie od EuroCert i Signius umożliwia w pełni zdalne nabycie i złożenie podpisu kwalifikowanego pochodzi z serwisu PRNews.pl.